Meghitt karácsonyt és
örömteli új évet kívánunk! 

Londoni Városlátogatások
repülővel

Részletek

Szolgáltatások

jegyek és túrák egyéni utasoknak

Részletek

Skóciai utazási ajánlatok

Részletek

Nagy-Britannia körutazás
busszal

Részletek

Angliai Utazási Ajánlatok
repülővel

Részletek

Írországi Utazási ajánlatok

Részletek

Tunézia

Tunézia, a fátylak országa, Magyarországtól alig 2 órányira, de mégis egy távoli, különös világban, Afrika földjén fekszik. Itt nyújtózik a Szahara végtelen homoktengere, és az ország rendkívül gazdag történelmét idézik a pun és a római korszak emlékei, Kairouan és Sousse óvárosa vagy a mór stílusú Sidi Bou Said. Karthágó egykor hatalmas birodalom központja volt, ma az európaiak kedvelt kirándulóhelye. A nyugati színvonalú szállodák, kiváló konyha, finom homokos tengerpart és a szinte mindenütt kristálytiszta tenger jó referencia arra, hogy az itt töltött vakáció felejthetetlen élményekkel gazdagítsa az idelátogatót.

Fedezze fel Ön is ezt a sivatagban igazi csodaként létező különös világot, Észak Afrika virágoskertjét.

 

Magyar turistáknak nem szükséges vízum, a belépéshez elegendő a visszaúttól számítva még 6 hónapig érvényes útlevél.

Magyarországgal megegyező időzónába tartozik, de a nálunk is szokásos óraátállítás más időpontban történik, így előfordulhat a -1 órás időeltérés.

Monastir Budapestről kb. 2 óra 20 percTunéziai dínár (TND). Váltópénze a millim (1 dínár = 1000 millim). Behozatala és kivitele tilos, ezért a dollárt vagy eurót javasoljuk, mellyel gyakran fizethetnek is. Bankautomaták korlátozottan állnak rendelkezésre. Elfogadott hitelkártyák: American Express, Visa, MasterCard.

 

Tunézia ősidők óta a közel-keleti és a mediterrán népek találkozási helye. A terület őslakosai a berberek, akikről még ma is csak keveset tudunk, valószínűleg Kr.e. 8000 körül telepedhettek itt le. Tunézia történelme tulajdonképpen a föníciaiakkal kezdődik, akik fejlett kereskedőbirodalmat hoztak létre, megalapították Karthagót, Sousse-t (Hadrumetum), és Tuniszt (Thunes). Az ókori évszázadokat a görögökkel és a rómaiakkal való versengés jellemezte a Földközi-tenger feletti kereskedelmi és katonai fennhatóságért. A régészeti emlékek többsége a pun Karthágó pusztulásával kapcsolatos, amikor is a harmadik pun háború végén, Kr.e. 146-ban a rómaiak eltörölték a föld színéről a várost. A római fennhatóság után a terület a vandálok, később pedig Bizánc uralma alá került, majd csakúgy, mint Észak-Afrika más területein, az iszlám felemelkedése itt is mindent elsöpört. 670 körül 150 ezer arab harcos foglalta el Ifrikíját -a mai Tunéziát -, megalapították Kairouant,a szent várost, egyben a nyugatra való további terjeszkedés kiindulópontját, erődök, mecsetek, vízvezetékek épültek. 1236-tól a térséget a Hafszida dinasztia uralta, akik a fővárost az akkori Mahdia helyett Tuniszba helyezték át. A következő évszázadokban Tunézia az egymással versengő nagyhatalmak hadszínterévé vált. 1535-ben V. Károly végül bevette Tuniszt, de a terület spanyol fennhatósága csupán 40 évig tartott, a törökök Algéria után erre a vidékre is kiterjesztették fennhatóságukat. A központosított uralom azonban Isztambulból irányíthatatlan volt, a tényleges hatalmat a Husszeinida dinasztia gyakorolta. A felemás állapot 1881-ban szűnt meg, mikor a növekvő francia fenyegetettség katonailag is megmutatkozott, az ország elméletileg francia protektorátussá, gyakorlatilag gyarmattá vált. Bár Franciaország a II. világháború kezdetén összeomlott, tunézai befolyása 1955-ig tartotta magát. Ekkor tért haza addigi száműzetéséből Habib Bourguiba, aki, mint a tunéziai nacionalizmus megtestesítője, 1956-ra kivívta az ország teljes függetlenségét. Új települések, iskolák, kórházak épültek, majd a nyolcvanas években a nagyberuházások zöme is megvalósult (2 villamosított vasútvonal, ipartelepek, repülőterek, gátak, csatornák, csővezetékek, idegenforgalmi központok). Tunézia ma független köztársaság, Észak-Afrika legfejlettebb és legnyugodtabb országa. A berber kalózok egykori búvóhelye kaput nyitott az idegenforgalom előtt, és a fokozott iparosítás ellenére a napsütötte afrikai táj és a hosszan elnyúló mediterrán partvidék páratlan szépségével várja az idelátogató turisták millióit.

 

 

Karthago
Róma vetélytársát, Karthagót lerombolták. Köveit szétszórták, földjét sóval hintették be. Átérezheti a pun város hangulatát a Magon negyed feltárt romjai között vagy a kikötő mentén sétálva. Felkeresheti a Tophetet, ahol a városi arisztokrácia elsőszülött gyermekeinek hamvait tartalmazó urnákat tártak föl a régészek. A Byrsa-domb tetején - ahonnan gyönyörű kilátás nyílik a Tuniszi-öbölre - ellátogathat a Karthágói Nemzeti Múzeumba.

 

Monastir
Tunézia egyik legszebb fürdővárosa, 160 km-re a fővárostól délkeletre fekszik, legismertebb nevezetességei a 9. században épült erődszerű kolostor, a Ribat és a Nagymecset. Monastir az első tunéziai elnök, Habib Bourguiba szülővárosaként is ismert. A vitorláshajók és jachtok kikötőjét, a Cap Monastirt két kis sziklás sziget védelmében alakították ki. A Monastir mellett húzódó tengerparti szakaszt, Skanest luxushotelek szegélyezik.

 

Sidi Bou Said
Az elbűvölő falu a művészek kedvenc városa, káprázatos panorámával a Tuniszi-öbölre. A fehér falú, kékre festett ajtajú-ablakú házakra a citrom- és narancsfák között rózsaszín és lila virágú leanderek és bougainvilleák kúsznak fel. La Marsa, a bejek régi nyári lakhelye kellemes fürdőhely, melynek híres kávéháza, a Saf-Saf a fiatalok egyik kedvelt találkozó helye. A főteret egy hafszida korabeli mecset teszi még hangulatosabbá.

 

Port El Kantaoui
Sousse-tól 5 km-re, északra épült a tunéziai turizmus gyöngyszeme, a Földközi-tenger első kert-kikötője. Az arab-török és andalúz stílusban épült luxushotelek és apartmanházak mellett golfpályák és búvárközpontot is találunk itt. A yacht kikötőben háromszáz vitorlás és yacht ringatózhat.

 

Mahdia
A kis halászváros a fővárostól 210 km-re, délkeletre fekszik. Jellegzetes mór stílusban épült fehér épületek, kupolás mecsetek és karcsú tornyok jellemzik. A település a X. században a Fátimida dinasztia székhelye volt, ma Tunézia egyik legszebb, finomhomokkal borított strandjával várja nyaralóit.

 

Nabeul
Az egykori Neapolis, a Cap Bon közigazgatási centruma egyben az egyik legnépszerűbb üdülőhely Tunéziában. Citrom- és narancsligetek, az út mentén leandersorok, olajfások és szőlőskertek váltogatják egymást a zöldellő domboldalakon. Nabeul a tunéziai fazekas- és kerámia kézműipar központja, de emellett a hímző-, a gyékényszövő- és a kovácsműhelyek portékáit is megtaláljuk híres pénteki piacán.

 

Hammamet
A tunéziaiak körében is közkedvelt fürdőhely a fővárostól 70 km-re, délkeletre fekszik. A Dorsale hegység vonulatai és gyönyörű homokos strandjai között citrusligetek illatoznak. A tengerparti hotelek kertjeiben százféle mediterrán növény burjánzik. A tunéziai építészet íves és kupolás díszítőelemei a szállodákon és a magánházakon egyaránt szemet gyönyörködtető látványt nyújtanak. Az öböl déli részén nemrégiben épült ki az új turisztikai központ, Yasmine Hammamet. Luxusszállodái mellett látványpark, korcsolyapálya(!), egy Medina nevű kereskedelmi és vendéglátóipari központ és számos egyéb látványosság várja itt az üdülővendégeket.

 

Sousse
Tunézia harmadik legnagyobb városa, lakossága mintegy 400 ezer fő, a fővárostól 140 km-re, délkeletre fekszik. A medina szűk utcái és az apró üzletek százai az Ezeregyéjszaka meséinek hangulatát idézik. A nevezetességek közé tartozik kolostor-erődje, a Ribat, a fellegvár, a Kasbah világítótornyával, a régészeti múzeum és a római kori katakombák. Sousse igazi nyaralóhelyként kényelmes szállodákat, kiváló fürdési lehetőséget, a vízi sportok nagy választékát, romantikus sétákat és mozgalmas éjszakai életet kínál.

 

Tunézia All inclusive nyaralás: Djerba, Hammamet, Monastir, Tunis, Port el Kantaoui, Sousse

További ajánlataink