"Whisky vagy Whiskey?"
Utazás: Budapest – Dublin – Budapest útvonalon repülővel, a körutazáson légkondicionált ír autóbusszal
Elhelyezés: középkategóriás szállodák 2 ágyas, zuhanyzós / WC-s szobáiban
Ellátás: bőséges ír reggeli és fakultatív vacsora
A wiskhey jelentése magyarul „élet vize”. A lepárlás tudományát több mint valószínű, hogy az Ázsiából érkező szerzetesek hozták magukkal. Hamarosan az ír élet részévé vált a lepárlás tevékenysége, amelyet az 1600-as években az angolok engedélyhez kötöttek, majd sorra bezárták a szeszfőzdéket. A XIX. századi nagy éhínség után beköszöntő szegénység és az alkoholellenes mozgalom miatt csökkent e nemes nedű utáni kereslet, melynek következményeként a skót whisky megelőzte az ír párlatot. Napjainkban az írek sikeres reklámjainak és az ír kávé kultuszának ismét népszerűvé vált az „az ír élet vize”. Ha velünk tart, meg is kóstolhatja a finom itókát és hosszú éveken át velünk tarthat a világ számos országába! Útra fel…!
Program
1. nap: Budapest – Dublin környéke
Elutazás koraeste Dublinba, menetrendszerinti járattal. Szállás Dublin környékén.
2. nap: Dublin– Belfast (kb. 170 km)
Reggeli után Észak-Írország fővárosa, BELFAST felé vesszük az irányt, hogy a következő két napot az Egyesült Királyság (Nagy-Britannia) részét képező Észak-Írországban töltsük. Ismerkedés Belfast főbb látnivalóival: városközpont, protestáns-katolikus negyed, városháza, Albert Memorial óratorony, operaház, Titanic emlékmű, a Crown Liquor Salon (Észak-Írország leghíresebb pubja 1849 óta), Parlament stb. Szállás Belfastban.
3. nap: Antrim tengerpart – Bushmills – Óriások útja – Belfast (kb. 220 km)
Túránkat Antrim megye romantikus tengerparti útján folytatjuk a CARRICK-A-REDE függőhíd felé. A bátrabbak átkelhetnek itt egy kis szigetre, amelyre kb. 20 m hosszú kötélhíd vezet, mintegy 25 m magasan a tenger felett. Következő megállónk a közeli BUSHMILLS, a legrégebbi ír whiskey lepárlóüzem, ahol kóstolóval egybekötött látogatást teszünk. Továbbutazás az UNESCO által Világörökségnek nyilvánított természeti szépséghez, a Giant’s Causeway-hez (ÓIRÁSOK ÚTJA), ahol a több mint 40.000 bazaltoszlop nyújt páratlan látványt. Szállás Belfastban.
4. nap: Belfast – Dublin
Reggeli után visszatérünk Írország fővárosába, DUBLIN-ba. Városnézés során ismerkedés a főbb nevezetességekkel. A Trinity College-ot I. Erzsébet királynő építtette 1592-ben. Könyvtárában őrzik a VIII. századból való Book of Kellst, a világ egyik legszebben díszített középkori kódexét, és Brian Boru király hárfáját, amely Dublin egyik leghíresebb jelképe. Nem maradhat ki programunkból az O’Conell utca, a Georgianus negyed, a XI. századi Szt. Patrick Székesegyház, a Főposta, az Emlékezés kertje és a híres Temple Bar negyed sem. Szállás Dublin külvárosában.
5. nap: Glendalough – Powerscourt – Dublin (kb. 380 km)
Utazás Wicklow megyébe, Írország „zöld kertjébe”. GLENDALOUGH-ban a Szt. Kevin kolostor romjainak megtekintése. Ezt az egyházi épületegyüttest az ország leghangulatosabb kolostoraként is szokták az útleírások említeni. Séta POWERSCOURT XVIII. században kialakított kertjében, amelyet Írország legszebb kertjének tartanak. Délután szabadidő Dublin-ban, melynek során lehetőség adódik arra is, hogy ki-ki kedve szerint barangoljon a városban. Szállás Dublin külvárosában.
6. nap: Clonmacnoise – Kilkenny – Dublin (kb. 390 km)
Utazás CLONMACNOISE-be, a Shannon folyó partján fekvő 6. sz.-i vallási központba. A területen egy katedrális, 8 templom (a 10-13.sz.-ból) romjai, két kerek torony és három kelta kereszt látható. A külső épületek mellett érdemes megnézni a rengeteg értékes relikviát bemutató múzeumot is. Délután délnyugat felé indulván, KILKENNY városába látogatunk. Írország egyik legkedvesebb és legszebb középkori kisvárosában a Szt. Canice székesegyház megtekintése és látogatás a várban. Szállás Dublin külvárosában.
7. nap: Newgrange – Malahide – Dublin (kb. 200 km)
Utazás Útközben kitérő az UNESCO világörökséggé nyilvánított Boyne-völgybe, amely az ír civilizáció bölcsője. A völgy legfontosabb neolitikus építményei közül három folyosósír emelkedik ki: ezekről kapunk információt a NEWGRANGE-i látogatóközpont megtekintése soránl. Utunk befejezéseként ellátogatunk az egyedülálló szépségű, elegáns MALAHIDE-KASTÉLYHOZ. A XIV. századi épülethez később hozzáépített részek mesebeli külsőt kölcsönöznek a várnak. Transzfer a repülőtérre. Hazautazás Budapestre. Érkezés a késő esti órákban.
Repülőtéri illeték és csomagdíj: kb. 55.000,- Ft (Az indulásig változhat!)
Félpanziós felár: 29.700,- Ft
Egyágyas felár: 47.300,- Ft
Belépőjegyek ára kb. 80,- € és kb. 30,- GBP
Kötelező szervízdíj / borravaló a helyi autóbuszvezető számára: 7,- €
Felhívjuk szíves figyelmüket arra, hogy a Szervízdíj / Borravaló az idegenforgalomban bevett szokás, ajánlott, egyes országokban pedig kötelező (pl. gépkocsivezető, idegenvezető, szállodák, éttermek stb.). A helyiek az ajánlott borravalót elvárják, kötelezőnek tekintik!
Kötelező útlemondási biztosítás 1,5 %.
A BBP biztosítást a részvételi díj tartalmazza!
UNSECO Világörökségek:
- Giant’s Causeway az óriások útja
- Bend of the Boyne régészeti együttese
A változtatás jogát fenntartjuk!