Plitvicei-tavak és az Isztriai-félsziget |
|
Ország: Horvátország |
Régió: Isztriai-félsziget |
Város: Porec |
Típus: |
Utazás: Busszal |
Szálláshely: Hotel *** |
Ellátás: Félpanzió |
Utazásazonosító: 617673 |
|
2024-06-07 -tól 2024-06-10-ig |
3 éj |
174000.00 Ft/fő, 2 ágyas szoba |
2024-07-24 -tól 2024-07-27-ig |
3 éj |
224000.00 Ft/fő, 2 ágyas szoba |
2024-08-18 -tól 2024-08-21-ig |
3 éj |
204000.00 Ft/fő, 2 ágyas szoba |
2024-09-16 -tól 2024-09-19-ig |
3 éj |
184000.00 Ft/fő, 2 ágyas szoba |
2024-10-20 -tól 2024-10-23-ig |
3 éj |
174000.00 Ft/fő, 2 ágyas szoba |
A *-gal jelölt árak csak a szállásra vonatkoznak, vagy nem tartalmaznak minden útiköltséget. Kérjük nézze meg az ajánlat részletes árinformációit. |
Leírás:
? Hajókázás és panorámaséta a Plitvicén
? Fürdési lehetőség az Adriai-tengerben Opatijánál
? Porec, Rovinj és Pula kulturális emlékei
? A horvát főváros, Zágráb megismerése
A Plitvicei-tavak Európa egyik legszebb természeti kincse. A tavaknál sétálva olyan érzésünk van, mintha egy mesevilágba csöppennénk. Csodálva nézi az ember a víz játékát, tündöklő színeit.
Süli Dorottya - Irodánk utazási referense
Program:
1. NAP: SZEGED / DEBRECEN / PÉCS - BUDAPEST - ZÁGRÁB
Ingyenes kora reggeli transzferek indulnak Debrecenből, Pécsről és Szegedről Budapestre. Mindhárom útvonalon további felszállási lehetőségeket biztosítunk. A főváros után rövid pihenőkkel, felszállási lehetőségekkel és letenyei határátlépéssel utazás Horvátország fővárosába, Zágrábba, melynek robbanásszerű fejlődése a XX. század utolsó évtizedeiben ment végbe. A mai lüktető nagyvárost már a buszból szemlélhetjük. Gyalogos városnézést tartunk az óvárosban. Kívülről megtekintjük a Kaptol városrészben található székesegyházat, melyet jelenleg renoválnak, majd sétálunk a város mai központjában, a Jellasics téren. A belváros megtekintése után tehetünk egy alig egyperces utazást Európa legrövidebb pályájú (66 m) siklójával. A Gradecben megnézzük a kormányzati negyedet, a mellvédről letekinthetünk a Donji Gradra (Alsóvárosra), ez a három városrész így együtt alkotja Zágráb óvárosát. Városnézésünk után szabadprogram. Lehetőségünk lesz emléktárgyak vásárlására, vagy éppen beülhetünk a hangulatos kávézók egyikébe, vagy nézelődhetünk az Ilica nevű bevásárló utcában. Ezt követően utazunk szállásunkra, mely a Plitvicei-tavak közelében lesz. Vacsora.
2. NAP: PLITVICEI-TAVAK - RIJEKA
Reggeli után a Plitvicei-tavakhoz megyünk. A tórendszer 16 tavát szinte megszámlálhatatlan vízesés köti össze. A nemzeti parkot gyalogosan és helyi kisbusszal tekintjük meg. Programunk során, pallókon, vizes köveken is sétálunk, ezért túracipő szükséges. Lesz olyan alkalom is, hogy kishajóval megyünk át a tó túloldalára. Több mint 5 órás gyalogtúrás kirándulásunk - melyet természetesen pihenőkkel szakítunk meg -, ugyan fárasztó lesz, de a csodás látvány ezt feledteti velünk. A délutáni órákban indulunk Rijekába, mely a Monarchia idején az egyik legnagyobb tengeri kikötőváros volt Fiume néven. Most is Horvátország 3. legnépesebb települése. Séta a belvárosban és a Korzón. Ezt követően elhagyjuk Rijekát és szálláshelyünkre buszozunk (2 éj).
3. NAP: POREC - ROVINJ - PULA
Egésznapos kirándulást teszünk az Isztriai-félsziget legszebb városaiba. Átszeljük a félszigetet és gyalogos programunkat a hangulatos, római emlékektől hemzsegő kisvárosban, Porecben kezdjük. A belváros ma is az ősi római városszerkezetre épül. Látni fogjuk többek közt az Euphrasius-bazilika együttesét, melyet az UNESCO a Világörökség részévé nyilvánított. A bazilika alapjai a VI. századból származnak, neobizánci stílusú háromhajós templom, melynek mozaikdíszítése különösen szép. Ezt követően egy kiálló szirtfokra épült festői szépségű városkába, Rovinjba utazunk. A települést a barbárok támadásai elől menekülők alapították. A középkorban a szerény kis halászfalu lakói hajósok, matrózok, időnként kalózok voltak. A dombra épült város legmagasabb pontján a Szent Eufémia székesegyház áll. Hangulatos kis utcákon keresztül sétálunk fel a templomig. Délután folytatjuk utunkat Pulába. A város egyik legismertebb és leggyakrabban látogatott látnivalója az I. századból ránk maradt, gyönyörű római kori Amfiteátrum. Ez a kiváló állapotban megőrzött Aréna valamikor a gladiátorjátékok helyszíne volt. Megnézzük a város főterén lévő Augustus-templomot, valamint a boltíves Aranykaput is. Mindhárom városban lesz idő emléktárgyak vásárlására is. Vacsorára érünk vissza szállásunkra.
4. NAP: OPATIJA - BUDAPEST
Reggeli utáni programunk a közelben lévő Opatija, mely a Monarchia idején az egyik legkedveltebb üdülőhely volt Abbázia néven. A ,,horvát Riviérán" töltjük a délelőtti órákat. Sétálunk a szépen kialakított tengerparton, miközben gyönyörködhetünk a több mint 100 éves elegáns szállodákban. Megtekintjük a Villa Angiolina botanikus parkját és a Szent Jakab-templomot. Szabadprogram alatt, aki akar, egy kellemeset napozhat is a tengerparton, vagy fürödhet az Adriai-tenger sós vízében. Programunk befejezése után hazaindulunk. Átszeljük Horvátországot. majd az M7-en folytatjuk utunkat. Budapestre várható érkezés 21 óra ? 30 perc, ezt követően, vidéki utasainkat a felszállási helyükre szállítjuk.
Szállás: 3 csillagos szálloda Ellátás: Félpanzió Közlekedés: Autóbusszal Felszállási helyek: — Budapest, OMV benzinkút, Üllői út-Ecseri út kereszteződése, kb. reggel 6.30 — Budaörs, MOL benzinkút, McDonalds mellett, kb. reggel 6:45 — Debrecen, Kishegyesi úti Tesco parkoló, kb. reggel 2.00 — Dunaújváros, Dechatlon parkoló, kb. reggel 5:00 — Füzesabony, Maklári körforgalom, MOL-kút, kb. reggel 4:30 — Gyöngyös, Régi 3-as út Lukoil benzinkút, kb. reggel 5:00 — Bonyhád, MOL benzinkút, kb. reggel 3:40 — Kecskemét, Alföld Áruház mögött volt Domus parkoló, kb. reggel 5.15 — Kiskunfélegyháza, Városháza előtti buszmegálló, kb. reggel 4:45 — Miskolc, Búza tér, McDonald's parkoló, kb. reggel 3.45 — Pécs, Jókai utca - Vasút utca sarkán lévő parkoló, kb. reggel 3.00 — Szeged, Széchenyi tér, Szeged étterem, kb. reggel 4:00- 4.15 — Szekszárd, Újvárosi temető melletti Shell-kút, kb. reggel 4:00 — Nagykanizsa, Tesco parkoló, kb. reggel 10:00 — Paks, Régi 6-os út OMV benzinkút, kb. reggel 4:40 — Siófok, Tesco melletti Shell benzinkút, kb. reggel 8:30 — Tolna, Penny Market parkoló, kb. reggel 4:15 — Hatvan M3, M3-as kerekharaszti pihenő MOL-kút, kb. reggel 5:10 — Székesfehérvár M7, M7-es melletti Shell-kút, kb. reggel 7:55
Fakultatív programok:
|
Plitvicei-tavak belépő (előre megrendelendő, helyszíni fizetés)
Turnusok:
2024-06-07 - 2024-06-10
2024-07-24 - 2024-07-27
2024-08-18 - 2024-08-21
2024-09-16 - 2024-09-19
2024-10-20 - 2024-10-23 |
|
0 |
|
|